Prekės ir paslaugos

Ar reikia lesinti laukinius paukščius žiemos metu?

Kiekvienų metų pradžioje nustatomas gyvulių ir paukščių skaičius. Remdamiesi Lietuvos statistikos departamento duomenimis, pastebime, kad nuo 2012 m. paukščių skaičius metų pradžioje kasmet didėja ir prie to prisideda kombinuoti pašarai. Natūralu, kad auga ir poreikis kombinuotiems pašarams paukščiams. Ir toli gražu ne tik tiems, kuriuos ūkininkai augina namuose, tačiau ir tiems paukščiams, kurie gyvena laisvėje. Paprasčiausiai mūsų pareiga rūpintis, kad tokie gyvūnai sėkmingai išgyventų šaltąjį sezoną, kuomet galimybės susirasti maisto yra labai menkos. Lietuvoje paukščių skaičius intensyviai didėja. Viena iš priežasčių – atsakingas žmonių požiūris į šiuos gyventojus. Pastarieji labai svarbūs sistemingos ekologijos įgyvendinimui, taigi padėkime jiems paprasčiausiai peržiemoti lesindami. Kombinuoti pašarai – geriausias pasirinkimas. Svarbiausia pasirinkti tokius, kurie savo kokybe atitiktų kainą.

Paukščių skaičius metų pradžioje | vnt.

pauksciu skaicius

Statistika rodo, kad paukščių skaičius Lietuvoje didėja. Prie ženkliai prisideda kokybiškas maistas, kurį gyventojai palieka gyvūnams. Kombinuoti pašarai – galimybė pradžiuginti dangaus gyvūnėlius. Jeigu 2010-aisas metais paukščių skaičius Lietuvoje siekė 9308683, tai 2015-asiais – 10218417. Manoma, kad per 2016-uosius metus paukščių Lietuvoj skaičius dar padidės. Ir už tai galima dėkoti Lietuvos gyventojams, kurie rūpindamiesi gyvūnais prisideda prie kur kas sėkmingesnio jų gyvenimo.

Ar lesinti paukščius savo maistu?

kombinuoti pasaraiLabai daug žmonių laukinius paukštelius lesina naminiu maistu, kaip virtos bulvės, košės liekanos ir panašiai, tačiau vietoj to kur kas geriau įsigyti specializuotą pašarą, kadangi taip galėsite būti tikras, kad paukštis gaus visas reikalingas maistingąsias medžiagas, kurios padės gyvūnui sėkmingai augti ir sveikai gyventi. Beveik 70 procentų paukščių mitybos raciono sudaro augalai. Kadangi šaltuoju metu nėra kur jų gauti – žmonių pareiga pirkti pašarus (augalinės kilmės) ir jais lesinti paukščiukus padedant peržiemoti. Kombinuoti pašarai – geriausias pasirinkimas, kadangi juose esančios veikliosios medžiagos padeda paukščiui sėkmingai ir sveikai gyventi.

Reikia nebijoti palengvinti savo gyvenimą. Taip kaip kombinuoti pašarai padeda paprasčiau lesinti paukščius, lygiai taip pat ir pilstymo automatai leidžia greitai ir paprastai įsigyti šviežio pieno.

Kombinuoti pašarai – sveikiausias pasirinkimas

Kombinuoti pašarai vienija labai daug įvairių augalinės kilmės produktų, kurie pasižymi tam tikromis teigiamomis savybėmis. Dažniausiai į pašarus įeina: kukurūzai, kviečiai, miežiai, kvietrugiai, žirniai, pupos ir kiti augalai. Žmonės gali perskaityti sudėtį ir pasirinkti tokį lesalą, kuris jam atrodo pats geriausias. Tiesa, vertėtų akcentuoti kvietrugius, kurie Lietuvoje kainuoja labai pigiai, tačiau jų teikiama nauda – akivaizdi. Lietuvoje gaminamuose kvietrugiuose yra 10 procentų baltymų ir labai didelis kiekis angliavandenių, kurie ir padeda paukščiams sėkmingai augti.

Kuo kokybiškesniu lesalu paukščius maitinsite, tuo jie bus sveikesni. Tiesa, reikia nepamiršti dar kelių taisyklių, kurios padės laukiniams paukščiams būti laimingiems.

  1. Jokiu būdu nemeskite ant žemės sukramtytos gumos, nes paukščiai jas lesa ir gali užspringti.
  2. Negąsdinkite paukščių. Tiesiog paberkite maisto ir laukite, kol jie patys atskris jo pasiimti.
  3. Žinoma, padarykite lesyklėles ir tokiu atveju paukšteliai žinos, kur jų maistas laukia visada.

Galiausiai, lesinkite juos. Kombinuoti parašai – geriausias pasirinkimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *