Prekės ir paslaugos

Kaip rinktis maistą gyvūnams?

Maistas gyvūnams turi būti geros kokybės, lengvai virškinamas, pagamintas iš  visaverčių žaliavų. Aukščiausios kokybės maistas gaminamas naudojant vištieną, erieną, antieną, lašišą, angliavandeniai gaunami iš  ryžių, žirniai, daržovių. Pagal sudėtį ir kokybę sausas maistas būna: ekonominės, premium ir superpremium klasės. Ekonominės klasės maisto galima įsigyti prekybos centruose, jis yra pigesnis, tačiau jame  labai nedidelis kiekis  mėsos ir žuvies. Premium ir superpremium klasės maistu prekiauja specializuotos zoologijos prekių parduotuvės ir veterinarijos vaistinės shop.greitojizirafa.lt. Mažiems augantiems guvūnams reikia daugiau maisto medžiagų, mineralų ir vitaminų, taip pat renkantis maistą reikia atsižvelgti į gyvūno veislę, amžių, dydį ir poreikius. Šunys, kurie dalyvauja sporto varžybose, jų maistas turi būti koloringesnis, negu mažai judančių mieste laikomų šunų. Į nutukimą linkusius ir kastruotus augintinius rekomenduojama šerti mažo koloringumo dietiniu maistu. Specialiai kačių ėdale gali būti medžiagų, padedančių rūpintis blizgančiu kailiu, mažinančių šėrimąsi, apsaugančių nuo plaukų kamuoliukų susidarymo skrandyje.

Virškinimo trakto sveikata

Gyvūnui virškinimas yra  ypač svarbus, o tai priklauso nuo ėdalo, kartais pasitaiko smulkių negalavimų, kurie praeina savaime, tačiau pasitaiko ir ilgalaikių problemų, sutrinka maisto medžiagų įsisavinimas. Augintinis pradeda vemti, viduriuoti, jam užkietėja viduriai, pučia pilvą, pasidarius medžiagų netoliaravimo testą, augintiniui gali būti parenkamas dietinis ėdalas. Kai kurių veislių šunys dažnai suserga virškinimo trakto ligomis, todėl dieta su probiotikais pagerina gyvūno gyvenimo kokybę.

Kačių priežiūros priemonės

Jeigu namuose yra kačiukas jam reikalingos ir specialios priežiūros priemonės: šukos su  metaliniais dantukais, guminės masažuojančios pirštinės, ferminatorius, šampūnas, žirklės nagams. Trumpaplaukėms katėms reikalingas furminatorius su trumpesniais arba vidutinio ilgio dantukais, o ilgaplaukėms- su ilgesniais, jeigu katės kailis tankus turi būti tankesni ir dantukai. Ilgaplaukės augintinės šukuojamos kiekvieną dieną, o trumpaplaukės- kartą per savaitę. Nagus katėms  kirpti reikia vieną ar du kartus per mėnesį, nepamirškite valyti ausis ir akis. Jeigu su augintine einate pasivaikščioti reikalingos petnešos su pavadėliu.