Laisvalaikis,  Prekės ir paslaugos

Tas nepaprastas knygų pasaulis…

knygosKą jūs veikiate laisvalaikiu? Skaitote knygas? Vadinasi, esate inteligentiški. Juk knygos – tai išminties lobynai, puikiai gvildenami atradus šiek tiek laiko.

Specifiniu kvapu pasižyminčių, pageltusių puslapių, daugybės įvairiausių veikėjų ir įvykių, storų ir dailiai atrodančių viršelių pasaulyje karaliauja žodis. Jis užrašytas ir tam tikra prasme užkonservuotas. Ir štai tą popieriuje pateiktą lobį atranda skaitytojai, vieningai sutinkantys, jog knygos – tai nepaprastas svajų ir išmanumo pasaulis.

Rūpestingi tėvai, skaitydami savo atžalai pasakas, skiepija tikrąsias vertybes ir stato tvirtą pamatą, kuris ateityje padės atlaikyti stūgaujančius vėjus. Šią perkeltine prasme išreikštą mintį patvirtina pasakose atrandama išmintis ir, žinoma, įdomus veiksmas. Mažieji labai mėgsta „Batuotą katiną“, „Snieguolę ir septynis nykštukus“, „Gražuolę ir pabaisą“ ir kitus kūrinius, kurių reikšmė bėgant laikui neblėsta. O jei dar tėvai ar seneliai pasakas skaito su išraiškinga intonacija, vaikas gali pasijusti tarsi spektaklyje. Teatras, beje, irgi yra puikus laisvalaikio leidimo būdas.

Knygų pasaulis išties nepaprastas. Siužetas, veikėjai suintriguoja vaikystėje ir neapleidžia iki senatvės. Tėvai, skaitydami knygeles mažiesiems, formuoja jų identitetą. Kiekvienas kūrinys – tai atskiras lobis. Net ir ši reikšmė gali būti išpildoma praktiškai. Kaip? Juk moksleiviai, studentai gilinasi į tai, kas knygose parašyta. Ir tai yra kelias tam tikros profesijos bei mėgstamos veiklos link.

Net ir matematiškiausiai mąstantis profesorius po darbo gali išsidrėbti hamake ir atsiversti grožinės literatūros kūrinį. Juk skaičiai ir literatūra vienas kitam netrukdo. Lygiai taip pat ir moksleivis gali mėgautis knygomis apie Harį Poterį nepakenkdamas savo matematiniams ar geografiniams gebėjimams. Netgi atvirkščiai – juk knygos yra visapusiškas lavinimasis.

Kam pomėgis, kam darbo priemonė, kam viskas viename… Ir tai džiugina, kadangi knyga daro pasaulį gražesnį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *