Finansai

Nekilnojamo turto vertinimas reikalingas ne tik jį perkant

Turėti nuosavą nekilnojamą turtą yra didelis turtas ir džiaugsmas. Gera gyventi tau priklausiančiame bute ar name, gal net turėti komercines patalpas, kurias galima įsirengti kaip panorėjus ir ten vystyti savo verslą. Turima nuosavybė atneša didelę laimės dalį. Žinoma, su ja reikia mokėti elgtis. Svajoti galime, bet didžiajai daliai visgi tenka pirkti nekilnojamą turtą su banko paskola, o jam bus reikalingas nekilnojamo turto vertinimas. Vertinimo metu kaina nėra nustatoma lengvai. Tai – tikrai rimtas ir ilgas procesas, kurį tinkamai atlieka nekilnojamo turto vertintojas. Šio proceso rezultatas yra dokumentai, įrodantys kapitalą.

Taip jau yra, kad nekilnojamojo turto vertė nuolatos kinta. O juk šiomis dienomis sunku net numatyti, ar ji rytoj bus didesnė, ar mažesnė nei vakar. Ekspertai sako viena, o žiūrime, kad gali nutikti visai kas kita. Kai girdėjome, kad nekilnojamo turto turėjo jau stabilizuotis, deja, bet vis matome nuolatinį kainų augimą. Taigi dėl nekilnojamo turto vertės svyravimų turto vertintojo pažyma galioja apie keturis mėnesius. Tai laiko tarpas, per kurį nusižiūrėtą turtą galėsite įsigyti.

Nekilnojamo turto vertinimas gali būti reikalingas ne tik jį perkant. Tarkim, ir šiuo metu, kai kainos nuolat auga, gali būti tiesiog smalsu, kiek šiemet vertas Jūsų nekilnojamas turtas? Aišku peržiūrėjus skelbimuose parduoti siūlomus Jūsų rajone panašios kvadratūros bei stovio būstą galima prelimenariai vertę nustatyti patiems. Visgi tik šios srities profesionalas galės padaryti tyrimą ir ta tikrąją verte įvertinti nekilnojamą turtą. Nekilnojamo turto vertintojo pasirašytas dokumentas Jums pravers ne vienoje situacijoje. Šios paslaugos kaina gali svyruoti nuo keliasdešimt iki kelių šimtų eurų.

Reikalingo turto vertinimas gali būti bendrasis arba detalus. Daugeliu atvejų bus reikalingas pastarasis: jeigu bus reikalinga nekilnojamo turto vertę pateikti mokesčių inspekcijai norint deklaruoti savo pajamas; teismui, kai yra dalijamas turtas; antstoliams, norint sužinoti žmogaus finansinę būseną arba bankui, kai jiems turėsite pateikti detalųjį vertinimą. Šios institucijos ir įstaigos turi tiksliai žinoti nekilnojamo turto vertę rinkoje ir gali išvengti įvairių spekuliacijų bei nereikalingų teisinių ginčų.