Verslas

Naujos komercinės patalpos Vilniuje – kokios tendencijos laukia 2022 metais?

2022-ieji tik įsibėgėjo, tačiau nekilnojamo turto rinka tokia pat aktyvi, kaip ir pernai. Ši tendencija galioja tiek butams, tiek kitos paskirties patalpoms. Tiesa, svarstant apie verslo įkūrimą arba esamo verslo plėtrą ir naujų komercinių patalpų pirkimą, verta atsižvelgti į šių metų tendencijas: kad su verslo naujovėmis žengtumėte koja kojon.

Į komercinių patalpų kategoriją patenka gana platus patalpų spektras. Tai ofisai, biurai, administracinės, gamybinės paskirties ir net maitinimo patalpos.

Prieš priimant sprendimą dėl patalpos įsigijimo, būtina apsvarstyti eilę klausimų. Nekilnojamo turto analitikai prognozuoja, kad Vilniaus ir kitų didmiesčių bei šalių NT rinką šiais metais ypač veiks įvairios tendencijos. Atsižvelgus į šias prognozes, lengviau planuoti, priimti ir įgyvendinti pagrįstus investicinius sprendimus, prisitaikyti prie vartotojų poreikių ir, prireikus, net keisti savo verslo taktiką ar modelį.

Dar daugiau dėmesio skirkite ekologijos idėjoms

Spėjama, kad kaip ir visame Vakarų pasaulyje, taip ir Lietuvos sostinėje, tiek nauji butai Vilniuje, tiek naujos komercinės patalpos Vilniuje bus dar tvirčiau siejamos su ekologija, energinio tvarumo idėjomis.

Dėl šios priežasties verta pasvarstyti apie komercines patalpas, į kurių statybą ir įrengimą integruoti žalieji sprendimai, įsigyti aukštos energinės klasės pastatus. Tai ne tik padės kurti šiuolaikišką įvaizdį, bet ir padės sutaupyti ilgalaikėje perspektyvoje.

Prioritetas mažesnio ploto patalpoms

Spėjama, kad naujos komercinės patalpos Vilniuje (kaip ir nauji butai Vilniuje) ir 2022 metais bus graibstomos kuo arčiau miesto centro ar Senamiesčio. Pastebima, kad tai susisieja su prioriteto teikimu mažesnio ploto komercinėms patalpoms: ši tendencija pasireiškia nuo kavinių iki ofisų. Lyginant su situacija prieš kelerius metus, pageidaujamas patalpų plotas sumažėjo daugiau nei dvigubai. Vis dėlto, mažesnis plotas išnaudojamas kaip įmanoma efektyviau ir yra finansiškai pelningesnis sprendimas.

Atsižvelgia į Covid-19 tendencijas

Nors naujo visuotinio karantino iš esmės nebesitikima, naujos komercinės patalpos Vilniuje vis tiek tolia atliepia pandemijos primestas taisykles. Nemažai investuotojų ieško komercinių patalpų su atskirais įėjimais, į kurias tiesiogiai patenkama iš lauko. Tai leidžia paprasčiau valdyti klientų srautus, kas yra vis dar aktualu: panašu, kad ši tendencija lydės visais 2022 metais.