Prekės ir paslaugos

Kuo iš tiesų užsiima fotografas?

fotografasKaip iš šalies atrodo fotografas? Matome žmogų, susikoncentravusį į tam tikrą objektą ir visaip sukinėjantį masyvų objektyvą. Rodos, padarys nuotrauką ir viskas. Lengvas procesas, atliekamas tarsi be pastangų. Vis dėlto toks įvaizdis gali reikšti aukštą profesionalumo lygį, kai asmuo viską daro taip natūraliai, kad įžvelgiamas tik mėgavimasis ta veikla.

Pasaulis didelis, jo gyventojai skirtingi. Net ir tarp fotografijos atstovų aptiktume daugybę vienokio ar kitokio tipo asmenybių. Lygiai taip pat įvairūs žmonės šią profesiją skirtingai vertintų. Vienam tai atrodytų kaip šis tas „iš kosmoso“, kitas fotografiją palaikytų menu ir jokiu būdu ne darbu. Na, o trečiai grupei priklausantys žmonės tikriausiai sakytų, kad fotografija apskritai nereikalauja pastangų. Tačiau pastarasis teiginys atspindėtų jau minėtąjį profesionalumą, kai darbas primena hobį. O kaipgi iš tiesų atrodo minėtosios specialybės atstovo veikla? Ką daro fotografai ir kokią etiketę klijuoti būtų teisingiausia?

Pirmiausia geras fotografas yra ir neblogas planuotojas bei organizatorius. Kadangi užsakymų būna ne vienas, tenka planuoti laiką, kad pavyktų visur suspėti. Taip pat negali būti pernelyg didelių laisvų tarpų. Suprantama, kad per didelis intensyvumas irgi gali trukdyti normaliai susikaupti konkrečiam darbui. Fotografui svarbu išsiaiškinti, kur vyks renginys ar šventė, kada tai bus, kiek laiko prireiks fotopaslaugų ir t.t. Be to, aktualu išsiaiškinti tematiką, pageidavimus ir kt.

Kitas svarbus aspektas – tinkamos įrangos pasirinkimas. Fotoaparatas = investicija. Tačiau jis neretai tampa tik dalimi visos „amunicijos“. Jei kalbėtume apie fotostudiją, suprastume, kad jos išlaikymas – ne juokas. Vadinasi, fotografas turi mokėti skaičiuoti ir atsakingai įsigyti tuos daiktus, kurie reikalingi veiklos vykdymui.

Natūralu, kad fotopaslaugas teikiančiam žmogui reikalinga meninė gyslelė. Kadangi gyvename technologijų visuomenėje, kaip vienas iš gebėjimų akcentuotinas nuotraukų redagavimas. Vadinasi, fotografas iš dalies yra ir dizaineris, kuriam nesvetimos tam tikros programos.

Kaip nesunku suprasti, fotografija nėra paprastas mygtuko spragtelėjimas. Tai ištisi procesai, susiję tiek su išlaidomis, tiek su įdirbiu. Na, o jis ateina palaipsniui siekiant tikslo ir sulaukiant gerų įvertinimų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *