Sveikata, grožis

Kūdikio maitinimas krūtimi: tinkamiausios žindymo pozos

kudikio maitinimas krutimiMaitinimas krūtimi svarbus ir kūdikiui ir jį maitinančiai mamai. Tai — svarbus fizinis ir emocinis kontaktas. Tačiau, kūdikio maitinimas krūtimi dažnai sukelia klausimų: kaip tinkamai maitinti, kokią žindymo pozą pasirinkti?

Lopšio padėtis

Lopšio arba Madonos padėtis yra viena populiariausių. Ši kūdikio žindymo padėtis leidžia patogiai laikyti kūdikį ir turėti vieną laisvą ranką. Kūdikio maitinimas krūtimi vyksta motinai sėdint vertikalioje padėtyje. Kūdikis laikomas taip, kad jo galva guli mamos alkūnės linkyje, kūnas prilaikomas dilbio ir plaštakos. Patogesniam žindymui, po vaiko kūneliu galima padėti pagalvėlę. Kūdikiui paaugus ir išmokus taisyklingai apžioti krūtį, lopšio padėtis tampa pagrindine maitinant kūdikį dienos metu.

Kūdikio maitinimas gulint ant šono

Kūdikio maitinimas krūtimi gulint ant šono gali būti dvejopas. Pirmuoju atveju kūdikis maitinamas iš apatinės krūties. Mama atsigula ant šono, kūdikis taip pat paguldomas ant šonelio, taip, kad jo nosis būtų ties mamos speneliu. Antruoju atveju kūdikis žindomas iš viršutinės krūties. Taip būna, jeigu mamai sunku persiversti ant kito šono. Tuomet galima pasilenkti šiek tiek į priekį, kūdikį labiau paguldyti ant nugaros ir žindyti iš viršutinės krūties. Kūdikio maitinimas krūtimi gulint ant šono yra patogi padėtis žindyti ir pailsėti mamai. Šią žindymo pozą galima naudoti ir nakties metu.

Kūdikio žindymas pusiau gulomis

Kūdikio maitinimas pusiau gulomis puikiai tinka iš karto po gimdymo arba pirmosiomis gyvenimo savaitėmis, kuomet kūdikis dar tik mokosi apžioti krūtį. Kūdikio maitinimas krūtimi vyksta taip: mama patogiai įsitaiso ant lovos, atidengia krūtį ir pasiguldo kūdikį pilvuku ant savęs. Svarbu, kad tiek kūdikis, tiek ir žindyvė jaustųsi patogiai, todėl galima pasinaudoti pagalvėlėmis nugarai ar kojoms.

Maitinimo pozą reikėtų rinktis atsižvelgiant tiek į mamos savijautą, tiek ir į kūdikio gebėjimą tinkamai apžioti krūtį. Nebūtina naudoti tik vieną žindymo pozą. Galima išbandyti keletą variantų ir pasirinkti tinkamiausią.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *