Prekės ir paslaugos

Kokios gali būti urnos ir jų laidojimas?

Visiems įprastus karstus keičia urnos. Tik tam, kad jos būtų reikalingos, yra būtina prieš tai atlikti mirusio žmogaus kūno kremavimą. Po šios procedūros artimiesiems pateikiama urna su palaikais po sudegimo. Urną visada galima pasirinkti. Joms yra taikomi tam tikri standartai, bet išorinė jų dalis yra kuriama laisvai. Vienos jų yra tikrai unikalios ir išskirtinės, rankų darbo. Tai – lyg patys tikriausi meno kūriniai. Gal todėl šie indai spinduliuoja šilumą ir ramybę. Urnų autoriai stengiasi perduoti geras emocijas ir atlikti darbus itin preciziškai bei kokybiškai.

Jeigu mirusysis pateikė paskutinį norą būti kremuotam – nevalia jo nepaisyti. Žinoma, tai gali nuspręsti ir kremavimo paslaugas užsakyti artimieji savu noru. Visgi kremuotų palaikų urnos laidojimas Lietuvoje yra reglamentuojamas teisės normų bei įstatymų numatyta tvarka. Nustatyta, kad palaikus, kurie yra kremuoti, reikia užsandarinti šiais metodais:

  • talpinant į urną su pelenų kapsule viduje;
  • talpinant tik į krematoriumo kapsulę;
  • naudojant vien tik urną be kapsulės.

Šios paslaugos Lietuvoje yra palygus naujos, todėl buvo sukurtos taisyklės, kad būtų laikomasi tvarkos. Tad atlikę mirusio kūno kremavimą pasirūpinkite ir jo tinkamu palaidojimu. Aišku, net nekyla abejonių, kad sostinėje tai bus atlikti lengviausia ir drąsiai galite kreiptis į įmones, kurių kasdienis darbas yra laidojimo paslaugos Vilniuje.  Taigi turėkite omeny, kad užsandarinant kapsulę ar urną, kartu su pelenais joje yra patalpinamas ir daugiau nei 50 metų neyrantis kremavimo žetonas. Jis su įspaudžiamu kremavimo registracijos numeriu išduodamas krematoriume, kai kapsulė ar urna atiduodama atsakingam asmeniui pasirašytinai. Tai – vienas svarbiausių žingsnių kremavimo kelionėje.

Vėliau tenka pasirūpinti urnos palaidojimu. Tai galite atlikti dviem būdais:

  1. paliekant urną saugoti kolumbariume;
  2. užkasant urną laidojimo vietoje, kapinių žemėje. Taip pat labai svarbus niuansas, kad kapo duobės gylis turi būti ne mažesnis nei vienas metras, o plotis turi siekti kiek daugiau nei pusė metro.

Jokiu būdu negalima barstyti pelenų gamtoje, jūroje ar vidaus vandenyse. Atsakomybę nustato Lietuvos įstatymai. Negalite ir urnos palaidoti kur panorėję, t.y. ne kapinių teritorijose. Urną su artimojo pelenais namuose galėsite laikyti vos iki 3 mėnesių.