Laisvalaikis

Kodėl taip svarbu patogūs sportbačiai bėgimui?

Pasak „Bėgimo privalumų“, yra daugybė naudos, susijusios su bėgimu, įskaitant kraujospūdžio ir kūno svorio kritimą bei plaučių talpos padidėjimą. Nors bėgikams reikalingos įrangos rūšys yra gana ribotos, gera bėgimo batų pora yra būtina. Bėgimo bateliai ne tik suteikia tvirtą vidurio pado amortizaciją, bet ir palaiko lanką, padeda išvengti traumų ir gali pagerinti sportinius rezultatus.

Vidpadžio pėdų amortizacija. Kojos pėdų amortizavimas yra vienas iš svarbiausių privalumų, susijusių su bėgimo batų naudojimu. Kaip siūlo pavadinimas, vidurinis padas yra sritis tarp kamuolio ir kulno. Bėgimo bateliais suteikiama kojų amortizacija gali sumažinti tam tikrą stresą, kurį bėgant patiria kulnas, kulkšnys ir pirštai. Tai daro veiklą patogesnę ir saugesnę. Tinkama amortizacija taip pat gali padėti sušvelninti ar užkirsti kelią kelio, klubo ir nugaros skausmams, nes pagerina kūno mechaniką.

Arkos palaikymas. Arkos atrama yra būtina asmenims, turintiems plokščias pėdas, ypač jei jie dalyvauja įprastoje mankštoje. Todėl nenuostabu, kad arkos atrama, kurią teikia dauguma bėgimo batų, yra pagrindinė nauda daugeliui užsidegusių sportininkų. Bėgikams siūloma su plokščiomis kojomis kreiptis į kineziterapeutą ar fiziologą, kad gautų rekomendacijų dėl geriausių bėgimo batų. Nors plokščiapadžiai bėgikai gali patirti didžiausią naudą iš lanko stabilumo, kurį suteikia dauguma bėgimo batų, net ir turintys aukštas arkas gali pasinaudoti tinkama atrama.

Bėgimo batai yra labai svarbus aspektas norintiems apsaugoti savo kojas ir kitas kūno vietas nuo pažeidimų, tad į tokią avalynės rūšį nereikėtu žiūrėti pro pirštus. Tai yra speciali avalynė skirta dėvėti kai jūs judate. Sportbačiai sukurti iš specialių medžiagų, kad jūsų koja kvėpuotų, o svarbiausia visada išliktų stabilioje padėtyje.