Laisvalaikis

Keli faktai apie loterijas, kurie jus nustebins

Kas nenorėtų loterijoje laimėti didžiojo prizo? Tai neabejotinai yra labai smagi svajonė, kartu įsivaizduojant, ką būtų galima nuveikti su laimėtais pinigais. Kaip bebūtų, kai kurių loterijų didieji prizai iš tiesų yra labai dideli, siūlantys šimtus milijonų! Ir nepaisant to, kad laimėjimo tikimybė yra labai mažytė, daugybė žmonių visame pasaulyje kasdien viliasi laimėti jų gyvenimą galinį pakeisti prizą. O kadangi loterijos yra tokios populiarios ir žaidžiamos jau nuo seno, įdomu pateikti keletą faktų.

Turite mažesnę tikimybę laimėti nei įsivaizduojate

Žinoma, jūs suprantate, kad laimėti didįjį prizą žaidžiant loteriją yra labai sudėtinga. Tačiau jei jūs perkate loterijos bilietus, greičiausiai neįsivaizduojate, kokios yra tikrosios laimėjimo tikimybės. Pavyzdžiui, tikimybė laimėti didįjį prizą žaidžiant „Powerball“ loteriją JAV yra 1 iš 292 201 338. Ir taip, jūs nesuklydote – tai yra daugiau nei 292 mln.! Tuo tarpu „Mega Millions“ loterijoje tikimybė yra dar mažesnė – 1 iš 302 575 350. Žinant tokias tikimybes yra labai įdomu palyginti jas su kitų įvykių tikimybėmis. Pavyzdžiui, tikimybė, kad jums įkąs ryklys, yra gerokai didesnė nei tikimybė laimėti loterijoje – ji yra 1 iš „vos“ 11,5 mln.

Pasirinkę kiekvieną įmanomą skaičių kombinaciją vis tiek pralaimėsite

Pakankamai dažnai galima išgirsti loterijų mėgėjus kalbant apie tai, kad jie norėtų pasirinkti kiekvieną įmanomą skaičių kombinaciją, tokiu būdu pagaliau laimėdami didįjį prizą. Tačiau net jei žmogus įgyvendintų savo tokį neįprastą tikslą, jis vis tiek pralaimėtų, kadangi pirkdamas tokį kiekį bilietų jis išleistų daugiau nei yra vertas didysis prizas. Pavyzdžiui, Amerikoje labai populiarioje „Mega Millions“ loterijoje yra apytiksliai 302 mln. skirtingų kombinacijų, kurias žaidėjas gali pasirinkti, mokant 2 USD už vieną loterijos bilietą. Tai sudaro apytiksliai 604 mln. USD už didįjį prizą, kuris paprastai būna perpus mažesnis.

Mūsų protas gali paskatinti mus pirkti loterijos bilietus

Loterijos dar yra vadinamos mokesčiais tiems, kuriems prastai sekasi matematika. Tačiau daugybę kartų žmonės pasiduoda pagundai įsigyti loterijos bilietą. Ir taip yra dėl mūsų proto, kuris mus savotiškai apgauna. Trumpiau tariant, mes visuomet matome tik laimėtojus, o ne pralaimėtojus. Niekas žiniasklaidoje ir televizijoje apie pralaimėtojus nekalba, todėl galima imti manyti, kad laimėti lengviau nei yra iš tikrųjų. Be to, žmonės paprastai yra pernelyg optimistiškai nusiteikę savo laimėjimo tikimybių atžvilgiu. Tai dažnai bandoma pagrįsti teiginiu, jog jei mes 10 kartų iš eilės pralaimėjome greitai ateis metas laimėti. Taip pat nereikia pamiršti ir tų žaidėjų, kurie nė neketina baigti žaisti loterijas, nes tai darė ištisus dešimtmečius ir jų manymu atsisakymas žaisti būtų gėdingas ir nuostolingas – juk jie per savo gyvenimą tiek daug „investavo“, todėl privalo laimėti. Deja, bet reikia suprasti, kad laimėjimo tikimybė nėra žaidėjo pusėje.

Daugybės laimėjimų niekas neatsiima

Turbūt manėte, kad vos tik yra paskelbiamas didžiojo prizo laimėtojas, jis akimirksniu atsiranda ir tampa milijonieriumi? Deja, bet anaiptol ne kiekvienas loterijos laimėtojas žino, kad tokiu tapo. Pasirodo, kad daugybė laimėjimų taip ir lieka niekuomet neatsiimti. Statistika rodo, kad vien 2017 m. JAV 2,89 milijardo vertės loterijos prizų nebuvo atsiimta laimėtojų. Ir nors akivaizdu, kad pirkdami loterijos bilietą jūs susiduriate su gerokai didesne pralaimėjimo tikimybe, vis dėlto įsigijus loterijos bilietą apie jį neturėtumėte pamiršti, įsitikindami, kad netapote tuo vieninteliu didžiojo prizo laimėtoju.

Įvairios premijos loterijose yra siūlomos specializuotuose internetiniuose tinklalapiuose.