Finansai

Kaip vyksta skolos išieškojimas?

Turėti skolininkų yra labai nemalonu ir niekas nemėgsta, kai taip nutinka. Visgi, ypač vykdant verslą, dažnai tenka susidurti su tokiomis situacijomis, kai nesąžiningi klientai ar paslaugų pirkėjai neatsiskaito arba negrąžina gauto kredito. Tokiais atvejais gali padėti skolos išieškojimas. Retas verslininkas žino, kaip šis procesas vyksta ir kada verta kreiptis į išieškotojus.

Kada rinktis išieškotojus?

Labai dažnai pasitaiko atvejų, kai nedideli įsiskolinimai skolininkams tiesiog nurašomi. Būtent todėl kai kurie nesąžiningi žmonės ar verslai vengia atsiskaityti, nes tikisi, kad skolos grąžinti tiesiog nereikės. Tačiau jeigu įsiskolinimas didelis, nereikėtų net galvoti apie skolos nurašymą. Geriau kreiptis į profesionaliai skolų išieškojimu užsiimančius žmones ar įmones.

Dažniausiai skolos išieškojimas tampa aktualus tuomet, kai jau nepavyksta susisiekti su skolininku, Pavyzdžiui, pastebėjote, kad jis nereaguoja į Jūsų laiškus ir skambučius arba prisiskambinti visai nebepavyksta.

Kaip elgsis išieškotojai?

Jeigu kreipsitės profesionalios pagalbos, tikėtina, kad skolą atgausite. Nes skolos išieškotojai susisieks su Jūsų skolininku. Net ir tuo atveju, jeigu Jūsų turimi kontaktai jau neveikia. Skolų išieškojimu užsiimantys teisininkai ir antstoliai turi galimybę naudotis įvairiomis duomenų bazėmis, kuriose, tikėtina, lengvai galima surasti Jūsų skolininką. Tuomet susisiekus su juo, jis informuojamas, kad jo skolos administravimas perduotas profesionalams ir tai tik padidina jo turimos skolos vertę. Tokiu atveju skolininkas turi galimybę skolą grąžinti iki numatyto termino, kitaip bus kreipiamasi į teismą. O teismas dažniausiai priteisia skolą ir netgi suteikia daugiau galimybių ją išieškoti – pavyzdžiui, užšaldžius sąskaitas arba per skolininko darbdavį.

Iš ko galima išieškoti skolą?

Skolos išieškojimas gali būti vykdomas tiek tuo atveju, jeigu skoloje yra juridinis asmuo, tiek kai skolingas yra fizinis asmuo. Svarbiausia, kad kreipiantis dėl skolos turėtumėte visus skolą įrodančius dokumentus. Tam tinka sutartys, skolos lapeliai, pirkimo ir pardavimo dokumentai, taip pat elektroniniai laiškai ir elektroniniai dokumentai.

Kiek kainuoja išieškojimas?

Dažniausiai verslas bijo kreiptis į išieškojimą, nes mano, kad tai neapsimoka. Iš tiesų tai yra geras būdas susigrąžinti skolą, nes tai Jums beveik nieko nekainuos. Dažniausiai susitariamas mokestis, kuris mokamas tik sėkmės atveju – tik Jums atgavus skolą. O jeigu nenorite su skolininku turėti daugiau jokių reikalų, Jums gali praversti skolų pirkimas. Tuomet su išieškotoju sutartą skolos dalį atgausite iš karto.