Garso aparatura namams
Namai

Kaip savo namams pasirinkti garso aparatūrą

Jei jūs svarstote apie savo namams skirtas pramogas, vienas iš veiksnių, kuriam turėtumėte skirti didelį dėmesį, yra garso aparatūros pasirinkimas. Ir tikrai nėra svarbu, ar jūs daugiausiai laisvo laiko praleidžiate žiūrėdami kino filmus ir serialus, ar esate tikrų tikriausi melomanai – tinkama garso aparatūra jūsų laisvalaikį perkels į kitą lygmenį. Tačiau, kaip neprašauti pro šalį ir savo namams pasirinkti tinkamą garso aparatūrą?

Žemiau pateikiame jums kelis naudingus patarimus, kurie į pastarąjį klausimą atsakymą padės rasti gerokai lengviau (o jei norite daugiau patarimų, spustelėkite šią nuorodą).

Kokio pobūdžio „klausytojai“ jūs esate?

Pirmasis klausimas, kurį jūs turėtumėte išsiaiškinti, yra tai, koks „klausytojas“ jūs esate ir kaip vertinate garso kokybę. Ir tai labai tiesiogiai priklauso nuo to, koks yra jūsų požiūris į pramogas.

Šiek tiek geresnė garso kokybė

Jei jūs norite geresnio garso, kuris sklinda iš jūsų televizoriaus ar naudojamo kompiuterio, planšetės ir išmaniojo telefono, tuomet šiuolaikinė rinka jums gali pasiūlyti ne vieną pasirinkimą. Nuo garso sistemos, iki kokybiškų ausinių – daugybė įrenginių gali pasiūlyti pakankamą garso kokybę nepriverčiant jūsų susidurti su per daug didelėmis išlaidomis.

Vidutinio lygio garso nustatymai

Jei jūs esate pasiruošę skirti šiek tiek daugiau lėšų savo garso aparatūros atnaujinimui, jums gali būti verta pasidairyti erdvinio garso sistemos, kartu didesnį dėmesį skiriant garso kolonėlių kokybei. Be to, yra ne vienas būdas, kaip būtų galima sinchronizuoti garsą tarp skirtingų erdvių neskiriant didelių investicijų.

Aukščiausio lygio garsas

Tačiau jei jūs esate iš tų vartotojų, kurie gali akimirksniu pastebėti net menkiausią skambančio garso netikslumą ir jūsų klausa yra neįtikėtinai išlavinta, turėtumėte dairytis galingos ir aukščiausią garso kokybę siūlančios namų garso sistemos, kuri nepalieka abejingų ir gali pasiūlyti nepakartojamą patirtį.

Garso sistema

Koks yra jūsų biudžetas?

Kuomet būsite išsiaiškinę, kokie „klausytojai“ jūs esate, turėtumėte pereiti prie savo biudžeto nustatymo. Tai jums turėtų padėti lengviau suprasti, kokie jūsų keliami reikalavimai galėtų būti realistiški.

Kaip bebūtų, šiuolaikinėje rinkoje yra nemažai puikių namų kino sistemų ir galingos garso aparatūros, kuri gali atitikti kiekvieno vartotojo biudžetą. Jums tiesiog reikia nuspręsti, kiek jūs esate pasiruošę investuoti.

Kokia yra jūsų turima erdvė?

Kitas klausimas, kurį jūs turėtumėte sau užduoti, yra tai, kaip atrodo jūsų turima erdvė, kurioje planuojate įrengti savo naująją garso aparatūrą. Tai jums turėtų padėti lengviau suprasti, kokio tipo garso sistemą jūs galėsite įsigyti su savo numatytu biudžetu.

Pavyzdžiui, nėra jokios prasmės pasirinkti garso aparatūros sistemą, kuri yra sudaryta iš penkių ar šešių skirtingų garso kolonėlių, jei jūsų kambario plotas yra labai mažas, kadangi tuomet kolonėlės nebus pastatytos optimaliu atstumu viena nuo kitos ir jūs neturėsite galimybės tinkamai jų nustatyti. Tuo tarpu, jei jūsų kambario plotas yra didelis, o biudžetas pakankamas, tuomet galite dairytis ir daugiau kolonėlių turinčios garso sistemos. Tačiau jei šią akimirką neturite pakankamo biudžeto, visuomet galite pasidairyti 2.1 arba 5.1 sistemos, kurią laikui bėgant papildytumėte įsigydami daugiau kolonėlių.

Šiuolaikinė garso aparatūra namams

Dabartinėje rinkoje kiekvienas vartotojas turi galimybę atrasti jam tinkamą aparatūrą – tiek išskirtinių reikalavimų, tiek ir turimo biudžeto atžvilgiu. Todėl dabar turėtumėte apsvarstyti, kokį tikslą jūs norite pasiekti ir kokie yra jūsų pagrindiniai prioritetai. Tai turėtų palengvinti ir garso aparatūros, skirtos jūsų namams, pasirinkimą.