Sveikata, grožis

Kaip puoselėti savo veido odą: praktiški patarimai

Dažnai savęs klausiame, kaip veiksmingai prižiūrėti savo veido odą, kad pasiektume optimalų rezultatą ir mūsų oda pasidarytų elastingesnė, stangresnė, lygesnė ir sveikesnė. Neretai išbandome begalę priemonių ir pasitelkiame daugybę sprendimų, tačiau norimo rezultato nesulaukiame. Kad taip nenutiktų, siūlome susipažinti su kai kuriais naudingais patarimais, kurie turėtų padėti tinkamai pasirūpinti savo veido oda.

Niekada veido odai nenaudokite muilo ar kitos ją sausinančios priemonės

Gaminant muilą, naudojamos šarminės (aukšto pH) rišamosios medžiagos. Dėl jų poveikio iš odos pašalinamas visas vanduo ir natūralūs riebalai ir išsausėja odos paviršius. Veido odos ląstelėms reikia drėgmės, kad jos išliktų sveikos. Jei trūksta vandens, paūmėja ir pablogėja aknė, oda darosi jautresnė ir labiau išsausėjusi. Net jei muilo gamintojai teigia, kad muilas drėkina, jis šiaip ar taip vis vien sausina odą, todėl jo naudoti nerekomenduojama.

Kalbant apie veido odos prausiklį, naudinga žinoti, kad kuo daugiau jis putoja, tuo labiau sausina odą. Taigi, rinkdamiesi valomąjį prausiklį, ant buteliuko visada ieškokite užrašo „be sulfatų“. Tai reiškia, kad iš formulės pašalintos aštrios valomosios medžiagos, todėl ji saugesnė ir švelnesnė jūsų veido odai.

Reguliariai naudokitės kosmetologų paslaugomis

Norint išlaikyti sveiką ir gražią odą, labai svarbu tinkamai ja pasirūpinti kiekvieną dieną. Vis dėlto, jei jūsų pasirinktos kasdienės veido odos priežiūros priemonės ir procedūros neduoda norimų rezultatų, galbūt reikia kreiptis į dermatologą, kuris nustatys problemą ir, jei reikia, paskirs reikiamas procedūras. Organizmui senstant, lėtėja kraujotaka ir medžiagų apykaitos procesai, todėl oda suglemba, praranda elastingumą ir stangrumą. Vienas iš specialių veido odos priežiūros procedūrų privalumų yra tas, kad ji pagerina kraujotaką, todėl oda tampa sveikesnė ir skaistesnė. Veido odai kartais labai naudingas giluminis porų valymas, kuris padeda veiksmingai kontroliuoti užsikimšusias poras.

Rinkitės jūsų odos tipui pritaikytus produktus

Jei iš draugės sužinosite apie kokį nors nuostabų naują odos priežiūros produktą, kurį jį išbandė, arba apie kurį perskaitėte žurnale, nepulkite jo iš karto įsigyti, nes jis nebūtinai turi tikti jūsų odos tipui. Pagrindinė priežastis, kodėl galite nesulaukti norimo rezultato, yra ta, kad tokie  produktai nėra pritaikyti konkretiems jūsų odos poreikiams. Tačiau yra tam tikrų ingredientų, kurie tinka kiekvienam odos tipui – ir vienas iš tokių yra skvalanas (plačiau apie jį skaitykite: https://www.chalure.lt/blogs/straipsniai/skvalanas-naturalus-kiekvienam-odos-tipui-tinkantis-aliejus).

 

Kasdien naudokite apsauginį kremą nuo saulės

Tyrimai rodo, kad 78 % saulės spindulių poveikio yra atsitiktinis. Galite sakyti, kad dienos metu visai nebūnate lauke. Tačiau odos raukšles sukeliančių UVA spindulių žalą galite patirti eidami iki automobilio, jį vairuodami ar sėdėdami namuose prie lango. O saulės poveikis, kaip žinia, yra pagrindinė odos senėjimo priežastis! Jei norite užkirsti kelią veido odos raukšlėms ir apsisaugoti nuo melanomos rizikos, ne mažiau kaip 30 SPF turintį kremą reikėtų naudoti kiekvieną dieną ir ištisus metus.

Kiekvieną rytą prauskite veidą

Visi žinome, kaip svarbu nusiprausti veidą prieš miegą, tačiau ryte šią procedūrą kai kurie linkę praleisti, manydami, kad oda švari, nes buvo švariai nuvalyta iš vakaro. Ryte būtina valyti veidą todėl, kad miegant vyksta odos regeneracijos procesas, kurio metu oda išskiria toksinus ir sebumą (riebalus), kurie gali trukdyti efektyviam dienos metu naudojamų priemonių veikimui. Valydami odą ryte, pašaliname nuo jos šiuos toksinus ir riebalus bei per naktį ant odos susikaupusias medžiagas, todėl veido odos priežiūros priemonės, skirtos dienai (ypač drėkinamasis kremas su SPF) yra veiksmingesnės.

Galiausiai, nakčiai skirtuose veido odos priežiūros produktuose dažnai yra sudedamųjų dalių (pavyzdžiui, rūgščių ir retinolio), kurios tinka nakčiai, o ne dienai. Tokias medžiagas reikėtų nuvalyti nuo odos, siekiant apsisaugoti nuo neigiamų reakcijų ar galimo sudirginimo. Nors veido prausimas rytais gali atrodyti tik dar viena nuobodi kasdienė procedūra, labai svarbu žinoti, kad tai yra pagrindinis žingsnis, siekiant užtikrinti sveiką ir gražią odą.