Namai

Kaip išsirinkti židinį namams?

Daugelis žmonių planuodami statyti namą svajoja apie židinį. Nenuostabu, nes tai ne tik suteikia šilumos, bet ir sukuria nepakartojamą atmosferą kambaryje. Tai taip pat gali būti labai efektyvus interjero dizaino elementas. Šiame straipsnyje aptarsime, į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis židinį savo namams.

Ugnis visada buvo su mumis. Laikui bėgant, tinkamų techninių sprendimų dėka, ji buvo prijaukinta židinyje, todėl dabar ugnis dažnai ir saugiai naudojama atskirų patalpų ar net gi viso namo šildymui. Rinkoje yra daug skirtingų modelių, tačiau prie įsigyjant tinkamą, daugelį klausimų derėtų atidžiai apsvarstyti.

Vienas svarbiausių klausimų yra ar židinys bus pagrindinis ar tik papildomas šilumos šaltinis. Taip pat verta pasitikrinti, kokią įrangą ir valdiklius geriausia pasirinkti, norint ne tik efektyviai apšildyti patalpą, bet ir siekiant palengvinti kasetės veikimą. Taip pat nereikėtų pamiršti apie kaminą (jis turėtų būti tinkamo skersmens ir aukščio, pastatytas iš tinkamų medžiagų, atsparių aukštai temperatūrai), oro tiekimą diegimui ir vietą kurui.

Atsižvelgiant į židinio konstrukciją galima rinkis iš dviejų variantų – atviro arba uždaro židinio modelio. Atviras židinys daugiau yra dekoratyvinis, nes didžioji dalis šilumos, susidarančios iš degančios medienos, išeina per kaminą. Todėl jo efektyvumas yra gana mažas, o medienos sunaudojama daugiau nei naudojant uždarą įdėklą. Židiniai gali būti pastatyti kambario centre, kampe, prie sienos ir dekoruoti, pavyzdžiui, plytomis. Kuo didesnis ir masyvesnis yra židinio korpusas, tuo daugiau šilumos jis kaups.

Populiarūs yra plieniniai židiniai. Pagaminti iš kelių prisukamų plokščių. Tarpinės tarp plokščių yra iš karščiui atsparios bei lanksčios masės, neleidžiančioms dūmams ir ugniai išeiti už korpuso ribų. Šio tipo, kaip ir kitų, pavyzdžiui ketaus židinių dizainas gali būti labai įvairus, todėl kiekvienas ras variantą pagal savo poreikius.