Verslas

Ką būtina paminėti rašant gyvenimo aprašymą?

Gyvenimo aprašymo tikslas – patraukti darbdavio atstovo dėmesį, palikti palankų įspūdį ir privilioti darbdavį pakviesti jus į pokalbį.

Paprastai, norint peržiūrėti gyvenimo aprašymą, reikia ne daugiau kaip 2–3 minučių. O jūsų, kaip ieškančio darbo, užduotis yra sudaryti gyvenimo aprašymą taip, kad, be kitų gyvenimo aprašymų, darbdavį sudomintumėte jūs.

Daugumos darbdavių teigimu, labai svarbu, kad gyvenimo aprašyme pateikta informacija būtų kuo išsamesnė ir tuo pačiu trumpa, o svarbiausia, kad pareiškėjas pokalbio metu galėtų patvirtinti visus duomenis.

Rašydami savo gyvenimo aprašymą, vadovaukitės šiais principais:

  • trumpumas – nevartokite nereikalingų žodžių, nesuprantamų santrumpų ir

terminų, mintis dėstykite aiškiai ir tiksliai;

  • Tikslingumas ir konkretumas – rašykite tik pagrindinę informaciją,

patvirtinančią teisę pretenduoti į šias pareigas;

  • Glaustumas – kruopščiai atrinkite informaciją, kurią norite pateikti,

nebandykite sutalpinti visos informacijos viename gyvenimo aprašyme. Informacija apie gyvenimo aprašymą turėtų būti parenkama atsižvelgiant į jos tikslus, tai yra, į gyvenimo aprašymą turėtų būti pateiktas būtent tos jūsų patirties aprašymas kuri yra reikšminga pozicijai, į kurią pretenduojate. Todėl kiekvienam naujam pokalbiui dėl darbo turėtumėte pakoreguoti gyvenimo aprašymą, kad darbdavys neskaitytų jam neaktualios informacijos. https://simplika.lt/naujienos/cv-rasymas-pavyzdziai-ir-struktura/

 

  • sąžiningumas – rašykite tik tas detales, kurias galėsite patvirtinti;
  • raštingumas – venkite gramatinių klaidų, nes tai suformuos požiūrį apie jus.
  • Gyvenimo aprašymą paprastai sudaro keli etapai, kiekviename iš jų

turėtumėte trumpai supažindinti potencialų darbdavį su visa informacija apie save, reikalingą pretenduojamai vietai užimti. Į gyvenimo aprašymą neturėtų būti įtraukta informacija, neturinti nieko bendra su siūlomu darbu. Jūsų gyvenimo aprašyme turėtų būti tik ta informacija, kuri padės kuo labiau apibūdinti jus.

Būkite sąžiningi, į pokalbį bus pakviestas asmuo, turintis unikalią patirtį ir kompetencijas.