Menas

Faktai apie visame pasaulyje gerai žinomus paveikslus

Paveikslai pardavimui

Turbūt kiekvienas žmogus puikiai žino, kad meno kūriniai gali tapti puikia investicija. Menas nenuvertėja ir su kiekvienais metais didina savo vertę. Būtent todėl žinomų menininkų kuriami paveikslai pardavimui prabėgus daugeliui metų įkainojami milžiniškomis sumomis, kurias pasiruošę investuoti tikri meno žinovai ir paveikslų kolekcionieriai. O kadangi meno pasaulis yra labai didelis ir turintis neįtikėtinai ilgą ir turtingą istoriją, pravartu ir įdomu pateikti keletą faktų apie žinomus meno kūrinius.

„Mona Liza“: nors kai kurie teigia, kad Leonardo da Vinčio pats mėgstamiausias paveikslas buvo jo paties portretas, atliktas tyrimas parodė, kad mėgstamiausiu paveikslu šis menininkas iš tiesų galėjo laikyti savo tikrą meno šedevrą – „Mona Liza“. Paveiksle pavaizduota žinomai ir gerbiamai šeimai priklausiusi Lisa Gherardini – ji buvo turtingo šilko prekiautojo žmona. Manoma, kad Leonardo tėvas labai gerai pažinojo Gherardini tėvą ir šis paveikslas buvo nupieštas jo užsakymu.

„Paskutinė vakarienė“: tai dar vienas iš žinomiausių Leonardo da Vinčio darbų, kurį galima pamatyti Milane (Italija) – Šv. Marijos Maloningosios bažnyčioje. Jo originale buvo matomos ir Jėzaus pėdos. Tačiau 1652 m., kai statybininkai statė praėjimą vienuolyno valgomajame (kur ši freska buvo nutapyta), buvo pažeista freskos apatinė vidurinė dalis, todėl nuo to laiko freskoje nebėra matomos Jėzaus pėdos.

„Žvaigždėta naktis“: tai visiems puikiai žinomas Vincento van Gogo paveikslas. Šiame paveiksle pavaizduotas mažas tipinio Provanso miestelis Pietų Prancūzijoje – Saint Remy. Šį paveikslą Van Gogas nutapė būdamas Šv. Pauliaus psichiatrinėje ligoninėje. Ligoninėje taip pat yra vienas korpusas, pavadintas šio žymaus dailininko vardu.

„Klyksmas“: techniškai yra penkios skirtingos ekspresionisto Edvardo Munčo žymiausio darbo „Klyksmas“ versijų. Pirmosios dvi šio paveikslo versijos buvo sukurtos 1893 m. (jas galima pamatyti Nacionalinėje galerijoje Osle ir Mučo muziejuje). Trečioji paveikslo versija priklauso privačiam asmeniui. Ji buvo sukurta 1895 m. Privatus asmuo šią paveikslo versiją įsigijo už beveik 120 mln. USD. Tais pačiais metais buvo sukurta ir ketvirtoji versija. Galiausiai paskutinė penktoji pasirodė 1910 m., kadangi Munčas sulaukė didžiulio populiarumo.

„Mergina su perlo auskaru“: tai olandų dailininko Vermejerio nutapytas paveikslas. Panašiai kaip ir paveikslo „Mona Liza“ atveju, šis meno kūrinys sulaukė didžiulio dėmesio ir populiarumo. Tačiau įdomu tai, kad šiam dailininkui nereikėjo toli ieškoti moters, kurią būtų galima nutapyti jo paveiksle. Šio paveikslo modeliu tapo jo dukra Marija.

„Amerikietiška gotika“: tai dar vienas labai įdomus ir žinomas paveikslas, kurį nutapė Grantas Vudas. Tapydamas šį paveikslą Grantas Vudas norėjo modeliu pasirinkti savo mamą, tačiau suprato, kad tai jo mamai gali būti labai varginanti užduotis, todėl paveikslo modeliu tapo jo sesuo, dėvinti mamos medalioną ir prijuostę. Tuo tarpu vyras, matomas paveiksle, yra jo 62 m. amžiaus dantistas.