Sveikata, grožis

Eteriniai aliejai ir jų nauda sveikatai bei emocinei būklei

Eteriniai aliejai

Eterinių aliejų panaudojimo (tiek sveikatai, tiek ir emocinei būsenai) būdų yra labai daug ir įvairių. Nuo senų senovės žmonės kasdien kliovėsi tuo, ką mums iki šiol suteikia natūrali gamta, todėl visiškai suprantama, kodėl eteriniai aliejai savo didelio populiarumo neprarado ir iki šių dienų. Taigi, labai svarbu suprasti, kokią didelę naudą mūsų organizmui ir bendrai savijautai gali turėti eteriniai aliejai.

  • Padeda kvėpavimo takų ir virškinimo sistemai;
  • Stimuliuoja ląstelių veiklą;
  • Subalansuoja hormonus;
  • Sumažina stresą ir subalansuoja emocinę pusiausvyrą;
  • Pakeičia cheminius valiklius natūraliomis priemonėmis;
  • Pakeičia sintetinius dezodorantus, kvepalus ir kt.
  • Ir daugybė kitų privalumų…

Kas yra eteriniai aliejai?

Eteriniai aliejai yra kvapnios ir natūralios medžiagos, išgaunamos iš įvairių augalų dalių: lapų, žiedų, kotų, šaknų ir kt. Jie yra labai didelės koncentracijos, todėl aromaterapijoje naudojami vos keli vieno ar kito eterinio aliejaus lašai (pvz., vos vienas lašelis pipirmėčių eterinio aliejaus yra kur kas daugiau nei 25 puodeliai pipirmėčių arbatos, be to – aliejus veikia daugiau kaip 70 kartų stipriau nei džiovintos žolelės). Trumpiau tariant, eterinių aliejų atveju – mažiau reiškia daugiau.

Kaip eteriniai aliejai yra naudojami?

Eteriniai aliejai gali būti naudojami tiesiogiai kvėpuojant garais, taip pat tepant ant odos ir vartojant iš vidaus (žinoma, pastaruoju atveju reikėtų pasidomėti ar jūsų turimą aliejų tokiu būdu naudoti galima). Kaip jau buvo minėta, eteriniai aliejai gali veikti mūsų vidines organizmo sistemas ir taip pat turėti tiesioginį poveikį psichologinei bei emocinei būklei.

Ar tai ne placebo efektas?

Ne, eterinių aliejų nauda yra pagrįsta moksliškai. Be to, iki šiol yra atlikta daugybė tyrimų, siekiant nustatyti vieno ar kito eterinio aliejaus naudą žmogaus organizmui ir bendrai sveikatai. Rezultatai neabejotinai yra teigiami.

Kokie yra populiariausi eterinių aliejų naudojimo būdai?

Dažniausiai eteriniai aliejai naudojami kaip patalpų kvapikliai (pvz., su garintuvu eterinį aliejų paskleidžiant į aplinką) arba kaip masažinės priemonės. Kita vertus, nereikėtų pamiršti, kad kiekvieno vartotojo lūkesčiai yra skirtingi. Be to, skiriasi ir patys eteriniai aliejai bei jų poveikis, todėl atminkite, kad eterinius aliejus galite naudoti tiek išorinių žaizdų gydymui, grožio puoselėjimui, vidinių sveikatos problemų sprendimui ir kt. Viskas priklauso nuo pasirinkto eterinio aliejaus ir norimo pasiekti tikslo.

Kaip galima įsigyti eterinius aliejus?

Įprastai eteriniai aliejai yra parduodami specializuotose parduotuvėse. Šiandien nėra sudėtinga rasti ne vieną internetinę parduotuvę, kurioje būtų siūlomas platus eterinių aliejų asortimentas.