Efektyvus šildymas: patarimai, kaip išsaugoti šilumą

sildymasVos atvėsus orams, įjungiamas šildymas, kad butų gyventojai galėtų mėgautis šiluma savo namuose. Vis dėlto, dėmesį verta atkreipti į tai, jog vis daugiau ir daugiau žmonių domisi, kaip išsaugoti kuo daugiau šilumos savo namuose. Tai padaryti  bus kur kas paprasčiau tuo atveju, jei atkreipsite dėmesį į šiuos patarimus. Tiesa, pastarieji bus skirti ir tiems žmonėms, kurie gyvena butuose, ir tiems, kurie gyvena nuosavuose namuose. Visi patarimai yra suskirstyti į dvi grupes – kaip reikėtų elgtis, siekiant, kad šildymas būtų efektyvus ir kaip nederėtų elgtis, jei norite, kad namai būtų kuo šiltesni ir jaukesni.

Kaip verta elgtis, norint išsaugoti šilumą?

Jei gyvenate nuosavame name ir esate patys atsakingi už šildymo sprendimus, tokiu atveju atminkite, kad šildymas bus efektyvus tuo atveju, jei rinksitės kaitrų kurą, t.y., tokį kurą, kuris degdamas išskiria maksimalų kiekį šilumos.

Patarimas, skirtas tiek tiems, kurie gyvena butuose, tiek tiems, kurie nuosavuose namuose: jei norite, kad namuose visada būtų  šilta ir jauku, o šiluma nebūtų išvaistyta veltui, užtikrinkite, kad namuose nėra plyšių, nesandarių vietų, pro kurias išgaruoja šiluma.

Šildymą reikėtų reguliuoti taip ryte bei dienos metu namuose būtų daugiau šilumos- būtent tokiu metu namuose atliekama įvairi veikla, kad atlikti namų darbus, ruoštis susirinkimui ar tiesiog skaityti įdomią knygą bus kur kas maloniau bei jaukiau tuo atveju, jei namuose netrūks šilumos. Tuo tarpu, dienai einant į pabaigą, šilumos gali būti kur kas mažiau – sveikatos ekspertų išvados teigia, kad miegui palankiausia temperatūra yra 18- 17 laipsnių šilumos.

Kaip nereikėtų elgtis, siekiant išsaugoti kuo daugiau šilumos?

Taigi, jau sužinojome, kaip turėtų elgtis butų bei nuosavų namų gyventojai, jei nori, kad jų namuose būtų kuo daugiau šilumos, o dabar – pats metas akcentuoti ir keletą elgesio modelių, kaip elgtis nederėtų. Dėmesį verta atkreipti į tai, kad nemažai žmonių papildomu šilumos ištekliu laiko žvakes. Iš tiesų – bent kelias valandas padėklas su degančiomis 7 ar 9 žvakėmis iš tiesų gali pašildyti nedidelę kambarį, tačiau derėtų įsiminti, kad  dekoratyvios bei kvapios žvakės degdamos teršia namų orą, todėl teks kvėpuoti labiau užterštu. Taigi, tokiu atveju belieka tik pasirinkti, kas svarbiau – puiki sveikata ar daugiau šilumos namuose.

Šie  ir kiti efektyvaus šildymo patarimai, padės užtikrinti, kad jūsų namuose bus ne tik daugiau šilumos, bet ir padės taupyti pinginės turinį.