Depiliacija lazeriu
Sveikata, grožis

Depiliacija lazeriu – ką naudinga žinoti

Jei jus vargina nepageidaujami plaukeliai, kurie nuolat atauga ir matosi, turbūt iki šiol jau esate išbandę įvairias depiliacijos priemones. Tačiau jei odos plaukelius šalinate reguliariai, tai rodo, kad dar neišbandėte plaukelių šalinimo lazeriu. Tad, jei norite lengviau ir svarbiausia – ilgam laikui atsikratyti plaukelių, pateiksime jums daugiau informacijos apie plaukelių šalinimo lazeriu procedūrą ir apie tai, ką vertėtų žinoti prieš ją pasirenkant.

Kaip visa tai veikia

Plaukelių šalinimo lazeriu procedūra yra pagrįsta šiuolaikinėmis technologijomis. Atliekant depiliaciją lazeriu, lazerio spindulys nusitaiko tiesiai į plauko folikulą ir jį sunaikina (sunaikina tik tuo atveju, jei lazeris galingas), todėl labai svarbus yra lazerio galingumas.  Lazeris išskiria vienos bangos ilgio šviesą ir veikia tik plauko folikulą bei aplinkines ląsteles (iš kurių priešingu atveju pradėtų formuotis plauko užuomazgos). Tokiu būdu pasiekiamas ypač veiksmingas rezultatas. Žinoma, depiliaciją lazeriu būtinai turi atlikti medicinos specialistas arba gydytojas dermatologas, kuris turi teisę atlikti procedūras lazeriu.

Prieš procedūrą – nusiskuskite

Nusprendus pasirinkti plaukelių šalinimo lazeriu, nereikia laukti, kol plaukeliai ataugs, skirtingai nei atliekant depiliaciją karštu vašku ar kitus panašius depiliacijos būdus. Priešingai – prieš šalinant plaukelius lazeriu, oda turi būti švari ir plaukeliai turi būti nuskusti. Tačiau turi likti plauko šaknis, o tai reiškia, kad prieš depiliaciją lazeriu negalima naudotis depiliacinėmis procedūromis, kurių metu plaukeliai pašalinami su šaknimis (pvz., pešiojant pincetu, depiliuojant karštu vašku ir kt.).

Prieš plaukelių šalinimą nenaudokite kosmetikos priemonių

Jei esate suplanavusios plaukelių šalinimo lazeriu procedūrą, nenaudokite jokių kosmetikos priemonių. Jūsų oda turi būti visiškai švari. Tai reiškia, kad prieš procedūrą turite pamiršti apie bet kokias priemones, įskaitant makiažo pagrindą, pudrą ir kt. O jei tokias kosmetikos priemones vis dėlto panaudojote, prieš procedūrą būtinai apie tai pasakykite dermatologui. Taigi, prieš procedūrą nerekomenduojama naudoti net ir odos drėkiklio ar dezodoranto (jei plaukeliai bus šalinami pažastų srityje). Galite spausti ant nuorodos, kad skaityti detaliau. Tuo tarpu, jei paprastai naudojate kosmetikos priemones, kurios gali sudirginti odą (pvz., retinoidus), jų nenaudokite bent savaitę iki numatytos procedūros. Po atliktos procedūros taip pat reikėtų vengti kosmetikos priemonių, išskyrus tas, kurias rekomenduoja jūsų gydytojas dermatologas.

Venkite aktyvios saulės

Kenksmingų ultravioletinių saulės spindulių reikia vengti nuolatos, tinkamai pasirūpinant savo odos apsauga, tačiau nusprendus atlikti plaukelių šalinimo lazeriu procedūrą, odos apsauga nuo aktyvios saulės poveikio yra ypač svarbi. Rekomenduojama ne mažiau kaip tris savaites iki numatytos procedūros vengti aktyvesnės saulės. Visada naudokite apsauginius kremus nuo saulės, kurių SPF yra 50. Prieš depiliaciją lazeriu nenaudokite ir savaiminio įdegio kremo ir nesilankykite soliariume. Kuo šviesesnė bus jūsų oda, o plaukeliai – tamsesni, tuo geresnių rezultatų galėsite tikėtis.

Pojūčiai lazerinės procedūros metu

Lazerinės procedūros metu nejaučiama jokio skausmo – tik lengvas dilgčiojimas. Jei procedūra yra atliekama naudojant „Aleksandrito“ lazerį, tuomet naudojama ir moderniosiomis technologijomis paremta integruota atšaldanti sistema, todėl oda niekada neįkaista ir procedūra būna visiškai saugi bei neskausminga.

Procedūrų skaičius ir rezultatai

Plaukelių šalinimo lazeriu procedūrų kursą paprastai sudaro šešios procedūros. Tačiau pakankamai dažnai norimas rezultatas pastebimas jau po trijų procedūrų. Procedūros  paskirstomos maždaug kas keturias arba šešias savaites. Vienos procedūros trukmė priklauso nuo depiliacijai pasirinktos kūno vietos. Ji gali trukti vos kelias sekundes, pvz., kai plaukeliai yra šalinami virš viršutinės lūpos, arba nuo 20 iki 30 min. – šalinant plaukelius nuo nugaros ar kojų. Plaukelių šalinimo lazeriu rezultatai yra ilgalaikiai, todėl dažniausiai po atlikto viso procedūrų kurso pakanka vos vienos palaikomosios procedūros per metus.