Įdomu

Darbas Šiauliuose: kokiais patarimais vertėtų pasinaudoti

Dabartinėje savo darbovietėje nebematote perspektyvų kilti karjeros laiptais? Norėtumėte gauti didesnį atlyginimą, tačiau darbdavys nėra nusiteikęs jį padidinti? Akivaizdu, kad tokiu atveju jūs galite galvoti ir apie naujo darbo paieškas. Ir tiesą sakant, šiandien žmonės darbą keičia kur kas dažniau nei anuomet, nes jie visuomet siekia didesnių galimybių ir geresnių darbo sąlygų. Kaip bebūtų, jei šiuo metu jus ėmė dominti naujas darbas Šiauliuose ir dar nežinote nuo ko turėtumėte pradėti, galime pateikti ir kelis praktiškus patarimus.

Paprastai pirmiausia rekomenduoja gerai apgalvoti, kokio darbo jūs norėtumėte. Pradėdami nuo savo pagrindinių lūkesčių jūs turėtumėte lengviau pajudėti iš pirminio taško. Jei dabartinėje darbovietėje jūs matote labai daug minusų, dėl kurių norite pakeisti darbą, akivaizdu, kad jau žinote, kokie būtų vieni iš pagrindinių jūsų keliamų reikalavimų naujai darbo vietai. Todėl sudarykite tokių savo prioritetų sąrašą ir tęskite darbo paieškas.

Žinoma, labai svarbų vaidmenį visame jūsų laukiančiame darbo paieškos procese suvaidins ir jūsų gyvenimo aprašymas. Jei jūs dabartinėje savo darbovietėje praleidote ne vienerius metus, suprantama, kad galite būti atitrūkę nuo darbo paieškų ir visų su tuo susijusių subtilybių – įskaitant ir savo gyvenimo aprašymą. Be to, kai kurie žmonės nemano, jog gyvenimo aprašymas yra labai svarbus darbo paieškų elementas, todėl nėra linkę jo suformavimui skirti pakankamą dėmesį.

Tačiau jei jūs norite padidinti savo galimybes sulaukti teigiamo potencialių darbdavių atsakymo ir būti pakviesti į pirmąjį darbo pokalbį, turėtumėte pasirūpinti, kad jūsų CV atrodytų labai profesionaliai ir būtų patrauklus, t.y. akimirksniu pritraukiantis darbdavių dėmesį. Tokiu būdu jums galėtų lengviau pavykti išsiskirti iš daugybės kitų kandidatų gyvenimo aprašymų ir paspartinti norimo darbo paieškas.

Bet kuriuo atveju, jei norite išvengti per daug didelio streso ir įtampos, darbo paieškų imkitės dar tuomet, kai dirbsite savo dabartinėje darbovietėje. Trumpiau tariant, nepalikite savo darbo tol, kol nebūsite suradę naujojo. Kodėl tai svarbu? Visų pirma, jei jums nepavyks naujo darbo surasti vos per kelias dienas ar savaitę, labai tikėtina, kad jūs patirsite ir didelę įtampą bei nerimą. Tai gali nulemti ir pernelyg skubotus sprendimus, kurie neatitiks jūsų tikrųjų lūkesčių ir numatytų tikslų.

Tuo tarpu, jei darbo ieškosite dar vis turėdami darbą, jums nekils didesnių sunkumų ir nejusite didelės būtinybės priimti pirmą pasitaikiusį darbo pasiūlymą. Kita vertus, turite suprasti, jog darbo paieškos kiekvienu atveju gali labai skirtis. Tai priklauso nuo daugybės skirtingų veiksnių, todėl niekuomet nemanykite, jog geriausią darbo pasiūlymą jūs turite atrasti vos per kelias dienas. Tai gali trukti ir ne vieną savaitę ar ne vieną mėnesį, todėl apsišarvokite kantrybe ir sistemingai judėkite link savo tikslo.