Gyvūnai

Augintinių laidojimas – kaip per pastarąjį laikotarpį pasikeitė gyventojų požiūris

Augintiniu laidojimas

Akivaizdu, kad šiomis dienomis gyvename kur kas civilizuočiau nei vos prieš dešimt ar dvidešimt metų. Anksčiau mirę augintiniai įprastai būdavo laidojami šeimininkams patogiausioje vietoje. Tuo tarpu šiandien tokia praktika pasikeitė. Dabar augintinių laidojimas dažniausiai vykdomas gyvūnų kapinėse (juolab, kad tai šeimininkus įpareigoja daryti ir Lietuvoje galiojantys įstatymai). Kaip bebūtų, vis dar galima rasti žmonių, kurie nežino, kaip reikėtų tinkamai palaidoti anapilin iškeliavusį augintinį ir kur tai reikėtų daryti. Be to, ne kiekvienas yra girdėjęs apie gyvūnų laidojimo paslaugas, kurios yra teikiamos visoje Lietuvoje. Tačiau būtent šių paslaugų dėka augintinių laidojimas tampa kur kas paprastesnis ir greitesnis procesas, nesukeliantys mirusio augintinio šeimininkams jokių papildomų rūpesčių ir vargo. Taigi, kuomet šeimininkams tenka atsisveikinti su savo mylimu augintiniu, pirmiausia pravartu pasidomėti minėtų specialistų teikiamomis paslaugomis. Jas labai nesunku rasti naudojantis internetu.

Tuo tarpu, jei jums įdomu, kaip visa tai vyksta, atsakyti labai nesudėtinga. Gyvūnų laidojimo paslaugų teikėjai gali pasirūpinti absoliučiai visais gyvūnėlio laidojimo etapais. Tai reiškia, kad jie gali ne tik iškasti duobę tam skirtoje vietoje oficialiose gyvūnų kapinėse, tačiau taip pat pasirūpinti gyvūnui pritaikytu karsteliu ir netgi profesionaliai pagamintu antkapiu. Galiausiai, kuomet miręs gyvūnėlis yra palaidojamas, šių paslaugų teikėjai gali suteikti ir reguliarios kapavietės priežiūros paslaugas, kurios šeimininkams padeda išvengti laiko gaišaties ir leidžia būti tikriems, kad jų augintinio kapavietė visuomet bus tvarkinga ir prižiūrėta.

Ir net jei jūs iki šiol manote, kad nėra jokios būtinybės savo mirusį augintinį laidoti tokiu būdu, pats metas savo požiūrį pakeisti. Dabar yra dvidešimt pirmas amžius – be to, gyvename teisinėje valstybėje, todėl turime paisyti ne tik visuotinių moralės normų, bet ir nenusižengti galiojantiems įstatymams, kurių pažeidimas šiuo atveju užtraukia administracinę atsakomybę. Taigi, belieka pasidžiaugti, kad su kiekvienais metais atsiranda vis daugiau žmonių, kurie supranta, jog mirę augintiniai taip pat turėtų būti palaidojami pagal visas laidojimo taisykles ir nepamirštant didelės pagarbos – tai rodo ir pakankamai sparčiai gyvūnų kapinėse didėjantis kapaviečių skaičius.