Augaline mityba
Sveikata, grožis

Augalinė mityba: patarimai, kaip pradėti ją propaguoti

Augalinėje mityboje daugiausiai dėmesio yra skiriama maisto produktams, kurių pagrindą sudaro augalai. Ir tai yra ne tik daržovės bei vaisiai, tačiau taip pat ir sėklos, riešutai, aliejai, ankštiniai augalai ir pupelės bei neskaldyti grūdai. Vieni žmonės renkasi augalinę mitybą derinti su šiek tiek gyvūninės kilmės maisto produktų, mėsą vartodami gerokai rečiau. Tuo tarpu kiti pasirenka vartoti išskirtinai augalinės kilmės maisto produktus, absoliučiai atsisakydami bet kokių gyvūninės kilmės produktų – pastaruoju atveju ypatingai gerai pasitarnauja Naturli produkcija, kuri yra 100 % augalinės kilmės ir neturi jokių gyvūninės kilmės pėdsakų.

Jau seniai yra įrodyta, kad augalinė mityba padeda sustiprinti žmogaus sveikatą, įskaitant ir rimtų sveikatos sutrikimų bei ligų kilimo riziką. Tokios mitybos dėka galima lengviau stabilizuoti kraujospūdį, apsisaugoti nuo 2 tipo diabeto, sumažinti išeminės širdies ligos riziką ir apskritai – prailginti savo gyvenimą, paverčiant jį produktyvesniu, sveikesniu ir laimingesniu!

Be to, jei kalbama apie augalinės mitybos propagavimą, nereikėtų pamiršti, jog tai turi tiesioginės įtakos ir aplinkai. Trumpiau tariant, šios mitybos propagavimas yra tvarus pasirinkimas, kadangi nekenkia mus supančiai aplinkai ir padeda reikšmingai sumažinti CO2 kiekį, kuris sparčiai didėja dėl gyvūninės kilmės maisto.

Augalinėje mityboje yra visų optimaliai sveikatai reikalingų baltymų, angliavandenių, riebalų, vitaminų ir mineralų. Taip pat tokioje mityboje yra ir daugiau skaidulinių medžiagų bei fitonutrientų. Kita vertus, jei propaguojama išskirtinai augalinė mityba, kartais gali prireikti ir kai kurių maisto papildų, pvz., vitamino B12, siekiant, jog organizmas gautų visas jam būtinas maistines medžiagas.

Taigi, jei jūs jau kurį laiką svarstote apie augalinę mitybą, tačiau vis dar nesiryžote pradėti ją propaguoti, pateiksime jums keletą naudingų patarimų.

Kaip pradėti laikytis augalinės mitybos

  • Pradėkite valgyti daugiau daržovių. Pietums ir vakarienei didesnę dalį lėkštės užpildykite šviežiomis daržovėmis. Kai rinksitės daržoves, pasirūpinkite, kad jos būtų kuo įvairesnių spalvų, kadangi tokiu būdu savo organizmui suteiksite daugiau jam būtinų maistinių medžiagų.
  • Užkandžiaukite daržovėmis. Jei dienos bėgyje paprastai esate pratę užkandžiauti, pasistenkite rinktis daržoves.
  • Pakeiskite savo požiūrį į mėsą. Jei iki šiol vartojote pakankamai daug mėsos, pradėkite ją valgyti mažesniais kiekiais. Tuo tarpu, kai ruošiate pagrindinius patiekalus, į mėsą žvelkite kaip į garnyrą, o ne kaip į pagrindinį patiekalą, tokiu būdu palaipsniui taps daug lengviau atsisakyti mėsos ir ją pakeisti augalinės kilmės maisto produktais.
  • Bent kartą per savaitę pagaminkite vegetarišką patiekalą. Kad būtų lengviau pereiti prie augalinės mitybos, pradžioje bent vieną kartą per savaitę pasistenkite pagaminti vegetarišką patiekalą, kurio pagrindą sudarytų daržovės, pupelės ir neskaldyti grūdai.
  • Gamindami maistą visuomet paruoškite ir dubenį salotų. Kai gaminate maistą, visuomet pasirūpinkite, kad šalia būtų ir didelis dubuo šviežių salotų. Tam, kad paįvairintumėte savo mitybą, kartu į jas galite įdėti ir įvairių prieskoninių žolelių, pupelių ar tofu.
  • Stenkitės rinktis geruosius riebalus. Vertėtų pradėti vartoti geruosius riebalus, kurių yra alyvuogių aliejuje, riešutuose, sėklose, avokaduose, alyvuogėse ar riešutų svieste. Tai bus labai sveikas pasirinkimas.
  • Pusryčiams valgykite neskaldytus grūdus. Kad būtų lengviau apsiprasti prie augalinės mitybos, pusryčiams galite valgyti avižinius dribsnius ar grikius, į juos įberdami sėklų, riešutų ar šviežių vaisių. Tokiu būdu galėsite pereiti ir prie kitų neskaldytų grūdų.
  • Desertui rinkitės vaisius, o ne saldumynus. Jei mėgstate saldumynus ir iki šiol neatsisakydavote deserto, nuo šiol vietoje jų pradėkite rinktis vaisius.

Jei link augalinės mitybos judėsite palaipsniui, apsiprasti prie pasikeitusių mitybos įpročių jums turėtų būti labai nesudėtinga.