Masazas
Sveikata, grožis

Apie masažą: ką naudinga ir privalu žinoti

Kas gali būti geriau už atpalaiduojantį ir nuraminantį masažą? Jo metu galime bent trumpam visiškai atsiriboti nuo kasdienių mus slegiančių rūpesčių, pamiršti apie tai, kas mums kelia stresą, pagaliau nurimti ir pasinerti į visiško atsipalaidavimo kelionę, po kurios gyvenimas nusidažo ryškesnėmis spalvomis ir bent kurį laiką mes juntame mažesnį stresą, nerimą ir įtampą.

Tačiau nepaisant minėtų didelių privalumų, reguliari masažo terapija neapsiriboja vien tik atsipalaidavimu ir nusiraminimu. Kiekvienas masažo terapijos seansas yra lyg treniruotė mūsų kūnui, tokiu būdu mokant jį išsaugoti atsipalaidavimo būseną ir būti atpalaidavus raumenis net ir labai didelio streso kupinais periodais. Taigi, iš tikrųjų masažas turi ypatingai didelių privalumų mūsų sveikatai, savijautai ir gyvenimo kokybei, todėl apie masažo terapiją vertėtų pakalbėti plačiau.

Kam yra pasitelkiamas masažas?

Masažo terapija yra pasitelkiama siekiant pagerinti sveikatą ir savijautą, kartu gelbėjant žmonėms, kurie susiduria su įvairiais simptomais, sukeliamais tiek rimtų ligų, tiek ir pavienių bei trumpalaikių sveikatos sutrikimų. Masažo metu masažinių judesių pagalba yra veikiami minkštieji audiniai. Masažas jau tūkstančius metų yra praktikuojamas daugelyje pasaulio kultūrų – tiek Rytuose, tiek ir Vakaruose. Nuo senų senovės masažas buvo vienas iš paprasčiausių ir veiksmingiausių natūralių priemonių, padedančių sumažinti juntamus skausmus ir lengviau atsipalaiduoti.

Kokios yra skirtingos masažo rūšys?

Terminas „masažo terapija“ apima labai daug skirtingų masažo technikų. Viena iš pačių populiariausių ir dažniausiai pasitelkiamų masažo rūšių šiandien yra švediškas masažas arba klasikinis masažas. Kitos masažo rūšys yra sportinis masažas (https://www.masazuotojas.lt/sportinis-masazas-vilniuje/), gydomasis masažas, limfodrenažinis masažas, nugaros masažas, pėdų masažas, giluminis masažas, anticeliulitinis masažas, Šiatsu masažas ir kt. Kiekviena masažo rūšis turi savų privalumų ir yra skirta spręsti skirtingas problemas, todėl atsižvelgiant į tai, kokį tikslą norima pasiekti, galima pasirinkti ir atitinkamą masažo rūšį.

Masazo paslaugos

Masažo terapijos privalumai

Masažo terapija bėgant metams tapo labai populiaria natūralia priemone, padedančia sumažinti juntamą stresą, nerimą, įtampą ir skausmą, kuris dažnai atsiranda dėl kasdienės veiklos. Nepaisant to, ar jūs susiduriate su įsitempusiais ir maudžiančiais raumenimis, kuriuos nulemia nuolatinis sėdėjimas darbe, ar jus kankina sportinės traumos, kurios užkerta kelią siekti geresnių rezultatų, profesionalus masažo specialistas gali pasitelkti skirtingas masažo technikas, kurių pagalba jums padėtų, atstatydamas iki tol jūsų turėtą lankstumą, mobilumą ir sumažindamas juntamą diskomfortą bei skausmą. Taigi, naudinga iš arčiau pažvelgti į tai, kaip masažas gali pagelbėti mūsų sveikatai.

Skausmo mažinimas

Reguliaraus masažo pasitelkimas yra labai puiki priemonė bene kiekvienam, kuris susiduria su įvairiais skausmais ir norėtų juos sumažinti. Masažo specialistas susitelkia į specifines problemines kūno vietas ir įsitempusius raumenis, sistemingai atpalaiduojant juos ir pagerinant kraujotaką. Tinkamai pasirinkti ir pritaikyti masažiniai judesiai padeda sumažinti skausmą, kurį sukelia įvairios traumos, artritas ir daugybė kitų sveikatos sutrikimų bei ligų. Po reguliarių masažo terapijos seansų žmonės teigia juntantys mažesnį skausmą ir sumažėjusį skausmui malšinti skirtų vaistų poreikį.

Pagalba imuninei sistemai

Jau seniai moksliškai įrodyta, kad žmonės, kurie reguliariai susiduria su dideliu stresu, serga kur kas dažniau nei tie, kurie geba išvengti didelio streso. Dažnai stresas būna susijęs ir su įvairiais pašaliniais veiksniais, tokiais kaip nepakankamas miegas, prasta mityba ir susilpnėjusi imuninė sistema. Reguliarūs masažo seansai padeda sumažinti juntamą stresą ir natūraliu būdu sustiprina mūsų imuninę sistemą. Tai savo ruožtu padeda organizmui lengviau ir veiksmingiau kovoti su įvairiomis bakterijomis ir infekcijomis.

Greitesnis traumų gydymas

Atsistatymas po įvairių patirtų traumų kartais gali būti labai ilgas ir sudėtingas procesas. Paprastai fizinės reabilitacijos pagrindinis tikslas yra padidinti jėgas ir lankstumą, tačiau visa tai dažnai pasiekiama anksčiau nei pažeista kūno vieta pilnai sugrįžta į savo pirminę padėtį. Tuo tarpu masažas vaidina labai svarbų vaidmenį papildant standartines atsistatymui po traumų taikomas procedūras. Gerinant kraujotaką, atpalaiduojant raumenis ir padidinant judesių amplitudę, mūsų kūne deguonis ir maistingosios medžiagos gali lengviau ir greičiau patekti į audinius ir organus. Tai padeda reikšmingai pagreitinti patirtų traumų gydymą ir pagerinti savijautą.

Pagerėjusi laikysena

Sutikite, dažnas iš mūsų vienu ar kitu metu kasdien leidžiame sau susikūprinti ar kitaip pakoreguoti savo sėdimą ar stovimą padėtį, kuri nebūna teisinga. Nors iš pirmo žvilgsnio mums gali atrodyti, kad tokios padėtys mums yra patogesnės, vis dėlto netaisyklinga laikysena galiausiai sukelia labai didelę įtampą mūsų nugaros, kaklo ir pečių srityse. Tačiau taisyklinga laikysena gali padėti pagerinti virškinimą ir netgi kvėpavimą.

Laimei, blogą laikyseną gali labai veiksmingai ištaisyti reguliarus masažas, kuris padeda susigrąžinti savo ankstesnę laikyseną ir pasijusti geriau. Masažas padeda atpalaiduoti raumenis ir sumažina skausmą, kuris yra sukeliamas netaisyklingos laikysenos. Tai leidžia kūnui pačiam sugrįžti į savo natūralią padėtį, kuri yra teisinga, patogi ir nekelianti skausmo.

Pagerėjusi miego kokybė ir jo trukmė

Mes visi žinome, kad gera miego kokybė yra būtina, kai yra kalbama apie gerą savijautą ir gerą gyvenimo kokybę. Miego trūkumas labai dažnai yra siejamas su didesne diabeto, nutukimo, depresijos ir širdies bei kraujagyslių ligų rizika. Tuo tarpu masažo terapijos seansai gali pagerinti miegą ir kartu jį prailginti. Remiantis atliktų tyrimų duomenimis, masažas gali veiksmingai sumažinti išsekimą ir miego kokybę. Be to, tyrimai rodo, kad masažo terapija taip pat gali pagelbėti ir tiems, kurie kenčia nuo lėtinės nemigos – tiek naujagimių, tiek ir vaikų ar vyresnio amžiaus žmonių tarpe.

Privalumai naujagimiams ir vaikams

Masažo terapija gali pagelbėti ir mažiesiems. Nustatyta, kad masažas gali sustiprinti anksčiau laiko gimusių kūdikių imuninę sistemą ir padėti jiems lengviau priaugti svorio. Be to, masažo atlikimas naujagimiams taip pat gali sustiprinti ir fizinį bei emocinį ryšį su jų tėvais. Atlikti tyrimai taip pat rodo, kad masažo terapija gali padėti ir tiems naujagimiams, kurie susiduria su virškinimo problemomis, tokiomis kaip maisto netoleravimas ar gastroenteritas.

Geresnė psichologinė sveikata

Jei jaučiate didelį stresą, masažas gali padėti jį sumažinti, kartu pagerinant ir jūsų bendrą psichologinę sveikatą. Atliktų tyrimų rezultatai parodė, kad masažo terapija gali pagelbėti sumažinant įvairius simptomus – pradedant nerimu ir baigiant depresija. Didelį stresą darbe patiriantiems žmonėms masažas taip pat gali tapti labai veiksminga jo mažinimo priemone. Pavyzdžiui, trigerinių taškų masažas gelbėja mažinant širdies ritmą ir kraujo spaudimą. Visa tai gali tiesiogiai prisidėti ir prie geresnės psichologinės būsenos.

Norite pasinaudoti masažo terapija?

Nors masažo terapija anuomet buvo pripažįstama kaip alternatyvus gydymo būdas, vis dėlto masažas labai greitai tapo reikšminga daugelio ligų ir sveikatos sutrikimų gydymo plano dalimi. Toks didžiulis masažo populiarumas taip pat reiškia, kad masažą savo pacientams labai dažnai siūlo ir gydytojai, todėl jei susiduriama su įvairiomis sveikatos problemomis ir dėl jų suprastėjusia gyvenimo kokybe, vertėtų išbandyti ir masažo terapiją.

Plačiau skaitykite: Masazuotojas.lt